2016 Tüp Bebek Fiyatları - Doç. Dr. Latif Küpelioğlu 2016 Tüp Bebek Fiyatları
RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

2016 Tüp Bebek Fiyatları

2016 Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek tedavisi, kısırlık sorunu yaşayan çiftlerde uygun görüldüğü takdirde gebeliğin gerçekleştirilmesi adına uygulanan yardımcı üreme yöntemlerindendir. Günümüzde kısırlık sorunu ile oldukça karşılaşılmaktadır. Eski dönemlerde de yardımcı üreme yöntemleri mevcuttu fakat kısırlık sorunu yaşayan çiftler bu durumu kabullenmek istemezlerdi. Bu nedenle tüp bebek tedavisi gibi yöntemlere tedaviye başvurulma oranı eski dönemlerde oldukça düşüktü. Günümüzde bireylerin bilinçlenmesi ile 1 yıl süreli yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girilmesine karşın gebeliğin gerçekleşmemesi halinde kısırlık sorunundan şüphelenip doktora başvurmakta ve doktorun yönlendirmesi ile tüp bebek ya da diğer yardımcı üreme yöntemlerine başvuru artmaktadır. Ancak bu gibi tedavilere başvuran çiftlerde maddi olanaklara bağlı olarak tüp bebek gibi uygulamaların yapılacağı merkezlerin tercihinde fiyat faktörü rol üstlenmektedir. Tüp bebek tedavisinde her geçen gün başarı sağlamak adına uzun uğraşlar sonucunda yeni yöntemler ortaya çıkarılmaktadır. Tüp bebek tedavisindeki yeni yöntemler tedavinin başarı ile sonuçlanmasına fayda sağlayan ancak maliyeti biraz yüksek olan yöntemlerdir.

Kısırlık sorunu yaşayan ve tüp bebek tedavisinin uygulanması için yönlendirilen çiftler iktisadi durumuna bağlı olarak tüp bebek uygulanacak olan merkez seçimi yaparken bazı mecralardan tüp bebek fiyatlarını sorgulamaktadır. Bu yönde bu yıl en sık arama yapılan konulardan birisi de  “2016 tüp bebek fiyatları”dır.

Tüp bebek tedavisinde fiyatı belirleyen pek çok etken mevcuttur. Tüp bebek uygulamasından kullanılan materyallerin çoğunluğu yurtdışından ithal edilmektedir. Her ne kadar bunların bir kısmı ülkemizde üretilse de fiyat konusunda etki sağlayabilecek düzeyde değildir. Ayrıca tüp bebek tedavisinin uygulanması esnasında ilaç tedavisine de başvurulmaktadır. Bu ilaçlarda fiyat konusunda etki etmektedir. Tabi burada asıl en önemli olan tüp bebek tedavisinin uygulandığı merkezlerin uygulamadaki teknolojik yönden farklılıklarıdır.

Günümüzde insanlar ekonomik nedenlere bağlı olarak sağlık hizmetini alacağı kurumun tercihinde dahi fiyat etkenlerini düşünmektedir. Ancak sağlık hizmetleri tercihinde önemli etken fiyat değil sunulan sağlık hizmetinde teşhis ve tedavi de başarı oranlarıdır. Tüp bebek tedavisinin uygulamasında da maddi koşulları elvermeyen çiftler araştırma yaparken fiyattan ziyade tüp bebek tedavisinin uygulandığı merkezin elde ettiği başarı oranları olmalıdır. Aksi takdirde tüp bebek tedavisinin uygulandığı merkezde elde edilen başarı oranları düşükse tekrar aynı merkezde deneme yapmak ya da başka bir merkeze yine tüp bebek denemesi için başvurmak gerekebilir sonuçta yeniden uygulanacak tedavisi ile aynı ödeme tekrar yapılacaktır. İlk tüp bebek tedavisinde başarısız netice almak doğaldır çünkü vücudun gebeliğe alışması belirli bir süreyi almaktadır. Ancak bazı tüp bebek uygulamalarındaki aksaklıklardan dolayı da tüp bebek tedavisi başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Bu durumda da yeniden aynı tedavinin uygulanması gerekmekte yani aynı ödeme miktarı tekrar gündeme gelmektedir. Bu nedenle tüp bebek tedavisinde uygulama yapılacak merkez tercihinde fiyattan daha çok merkezin elde ettiği canlı doğum oranları hakkında fikir sahibi olunması gerekmektedir.

Tüp bebek tedavisi ile ilgili fiyat bilgisinde tüp bebek tedavisindeki bazı uygulamalar yer almayabilir ve bunlar ilave ödeme tutarları olarak hastalara dönebilir. Bu yüzden çiftler tüp bebek tedavisinde fiyat araştırması yaparken fiyata nelerin dahil olduğu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bazı tüp bebek tedavisi fiyatlarının bu nedenle yanıltıcı olabileceği şüphesi ile fiyat araştırması daha ayrıntılı yapılmalıdır.

Söz konusu insan sağlığı olduğunda her ne kadar maddi olanaklar konusu önem arz etse de önemli olan sağlık sorununun etkin bir şekilde giderilmesi olmalıdır. Bu yönden tüp bebek tedavisine bakıldığında da tedavinin sonucunda uzun bir süredir kavuşulmak istenen bebeğin kucağa alınması hayali yanında fiyat konusu çok fazla gündeme alınmamalıdır.

Tüp bebek tedavileri maliyetleri yüksek uygulamalardır. Tedavide kullanılan ilaçların fiyatları, uygulamanın yapıldığı merkezlerin kişiye sunduğu olanaklar, uygulamayı yapan doktorların tecrübeleri ve geri kalan her şey tedavinin maliyetini arttırmaktadır ayrıca her merkeze göre de bu maliyet değişmektedir. Bundaki en önemli olan faktör ise tüp bebek merkezlerinde uygulanan teknoloji farklılıkları ve merkezin hastaya sunduğu olanaklardır.

Tüp bebek tedavisinde uygulanan yöntemlerdeki teknolojik farklılıklar tüp bebek merkezinde başarının sağlanması konusunda ön plandadır. Çünkü tüp bebek tedavisindeki yeni yöntemler sayesinde eski tüp bebek tedavilerine oranla elde edilen başarı oranları daha yüksektir. Çünkü bu yeni tüp bebek tedavisi yöntemleri tüp bebek tedavisindeki başarısız neticeleri azaltmak amaçlı olarak meydana getirilmiştir.

İLETİŞİM FORMU