Tüp Bebek Fiyatları 2017 - Doç. Dr. Latif Küpelioğlu Tüp Bebek Fiyatları 2017
RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Tüp Bebek Fiyatları 2017

Tüp Bebek Fiyatları 2017

Tüp bebek fiyatları, her sene değişmektedir. Bu sebeple de kısırlık sorunu yaşayan ve çocuk sahibi olmak için tüp bebek tedavisine ihtiyaç duyan her çift tüp bebek fiyatlarını merak etmektedir. Tüp bebek fiyatları 2017 senesinde ciddi bir artışla karşı karşıya değildir. Ancak unutulmaması gereken tüp bebek tedavisinde standart bir fiyatın söz konusu olmadığıdır. Bu sebeple de her merkez aynı fiyatı talep etmemektedir. Öncelikli olarak önemli olan çiftin kısırlık durumudur. Kısırlık durumuna göre tedavi planlandığı için her çifte aynı tüp bebek fiyatının sunulması söz konusu değildir.

Örnek olarak anne adayının yumurtalık rezervleri iyi durumda değilse, yumurtalıkların uyarılması için daha fazla ilaç kullanılması gerekmektedir. Bu sebeple de tüp bebek fiyatları artacaktır. Anne adayının çikolata kisti ya da miyom gibi sorunları varsa ve bunların cerrahi olarak tedavi edilmesi gerekiyorsa, bu durumda tüp bebek masrafları artabilir. Baba adayından sperm hücresi elde edilemiyorsa uygulanacak yöntemler; Mikro TESE ve mikroenjeksiyondur. Bu sebeple de fiyatlar değişmektedir.Tüp bebek fiyatları 2017 senesinde de çiftin kısırlık durumuna göre belirlenmektedir.

tüp bebek fiyatları 2017 ne kadar

Bunun dışında tüp bebek fiyatları 2017’yi belirleyen diğer faktörler ise:

  • Tüp bebek merkezinin kalitesi,
  • Tüp bebek merkezinin ne zamandır hizmet verdiği,
  • Tüp bebek merkezinde çalışan doktorların uzmanlık alanları ve deneyimleri,
  • Tüp bebek merkezinin teknolojik altyapısı,
  • Tüp bebek merkezinin çalışanlarının ilgisi,
  • Laboratuar koşullarının yeterli olup olmadığı,
  • Orada tedavi göre diğer çiftlerin referansları,
  • Merkezin eve canlı bebek götürme oranları,
  • Yeni yöntemleri uygulayıp uygulamadığı olarak sayılabilir.

Bu sebeple de her tüp bebek merkezinin 2017 senesinde talep ettiği fiyat farklı olmaktadır. Bununla beraber her tüp bebek merkezinin fiyat prosedürü farklı olduğu için çiftin tedaviye başvurmadan önce talep edilen fiyata nelerin dahil olduğu konusunda konuşması gerekmektedir. Bu sayede tedavi sırasında herhangi bir sürprizle karşılaşılmaz.

Bununla beraber SGK çiftin gerekli koşulları sağlaması sonucunda tedavi masraflarının büyük bir kısmını karşılayabilmektedir. Bu sebeple de maddi durumu tüp bebek tedavisine yeterli gelmeyen çiftlerin de çocuk sahibi olma şansı mevcuttur.

İLETİŞİM FORMU